BNI ישראל
מפי המייסד
שבעת הסודות להרמוניה בין העבודה לחיים
זה לא כל כך קשה להשגה כפי שאולי חשבתם.  
 
מאת דר' איוון מייזנר 
תרגום: אדית לואבל ברוש
 
למצוא זמן למשפחה, לעסק שלכם, לפנאי ול-BNI  יכולה להיות משימה מאתגרת.  קשה לעשות הכל.  לכן, חשבתי שתרצו לדעת את הסוד לאיזון.  מוכנים?  הנה זה בא...
 
תשכחו מאיזון.  זו אשליה.  האיזון מניח שאנו משקיעים כמות זמן שווה בכל תחומי החיים שלנו או ברובם. זה כמו תמונה של ה-"מאזניים" בהם הכל נמצא באיזון מושלם ובשוויון.  ההנחה הינה שעלינו להשתמש בחלק מסוים מכל שבוע כדי להקדיש אותו בצורה שווה לכל דבר שהוא חשוב בחיינו.
 
הבעיה עם זה היא שאין כמעט איש או אשת עסקים שיכולים להשיג זאת באמת.  אנחנו נוטים לחיות חיים כה קדחתניים ועסוקים שקשה להפליא לכלול בהן את הכול.
 
ובכן, מה עושים בקשר לזה?  לדעתי, יש ליצור הרמוניה ולא איזון.  זהו יותר מהבדל סמנטי – זאת דרך אחרת להסתכל על החיים.  אי אפשר לאזן את החיים לגמרי, אך אפשר ליצור חיים שהם בהרמוניה עם החזון שלכם לגבי מי אתם ומה אתם רוצים לעשות.  אם אתם מזדהים עם אמירה זו, נסו את השיטות הפשוטות שלהלן:
  
1.    בכל מקום שתהיו – היו שם.  הנה שלוש מילים שיכולות להתחיל לחולל שינוי עצום ביצירת הרמוניה בחיים שלכם: היו כאן עכשיו.  בכל מקום בו תהיו – היו שם.  אם אתם בעבודה, אל תחשבו על הזמן שלא ביליתם עם המשפחה בליל אמש, או על מה שהייתם אמורים לעשות עם ה-"האחר המשמעותי" שלכם ברגע זה.  כשאתם בבית, אל  תחשבו על העבודה שיש לכם במשרד.  בכל מקום בו תהיו – היו שם לגמרי ובצורה שלמה.  הדבר נכון גם במפגש של BNI – התרחקו מהמכשירים הניידים והיו לגמרי נוכחים עבור החברים בקבוצה שלכם. 
 
2.    היו יצירתיים (בנוגע לדרך בה אתם מנהלים את זמנכם).  אם יש לכם פרויקט גדול בעבודה שחייב להתבצע ואתם גם רוצים לבלות ערב אחד עם המשפחה – היו יצירתיים.  אני נהגתי לבלות את הערבים עם המשפחה, וכאשר כולם הלכו לישון, ישבתי לכתוב את הספר הראשון שלי.  סיימתי את הספר מבלי לגזול זמן מהמשפחה.  היו יצירתיים והשתמשו בכושר ההמצאה שלכם כדי למצוא דרכים בהן אתם יכולים לבצע את מה שעליכם לעשות ועדיין להשקיע זמן בדברים האחרים בחייכם שמביאים אתכם להרמוניה.
 
3.    שלבו את הרכיבים השונים של החיים שלכם.  במשך שנים רבות, ביליתי שבועיים בעבודה מרחוק בבית קטן שליד אגם.  כעת, כאשר יש ברשותי מקום גדול יותר, אני מביא לשם את העובדים וצוות הניהול שלי למספר ימי עבודה/מחנה עבודה קצר.  זאת דרך מצוינת לשלב את החיים שלי בסביבת פנאי.  אז, פחות או יותר בסוף השבוע, אני מתנתק לחלוטין ומבלה את הזמן עם המשפחה.  השילוב של שני העולמות שלי מאפשר לי ליצור תחושה של הרמוניה.  חפשו דרכים לשלב רכיבים שונים של חייכם בכל הזדמנות אפשרית.
 
4.    תרגלו "עזיבה" וגם "אחיזה".  בניגוד לאמונה הרווחת, אני לא חושב שאפשר "לקבל את הכול".  לצערי, החיים כרוכים בבחירות.  תרגלו כיצד להבין לאלו דברים יש להגיד "לא" ואיך לעזוב אותם.  במקביל, חשבו על הדברים שחשובים באמת בחייכם ואחזו בהם בכל הכוח.
 
5.    פעלו בכוונה תחילה (בנוגע למי שאתם "מרשים להיכנס לחדר שלכם").  דמיינו שאתם חיים את כל חייכם בחדר אחד ושלחדר הזה דלת בודדת ושהדלת הזאת היא "כניסה בלבד".  כל מי שנכנס נשאר בחדר לכל החיים.  לו זה היה אמת, האם הייתם יותר בררניים לגבי האנשים שהרשיתם להיכנס לחדר?   כל מי שאני שואל את השאלה הזו עונה ב-"כן!" מהדהד.  ובכן, למזלנו מדובר רק בדימוי.  אולם, כאשר אנו מכניסים לחיינו אנשים עוקצניים או קשים, קשה מאוד להוציא אותם מהם.  אם אתם חפצים בהרמוניה בחייכם, היו יותר בררניים לגבי מי אתם מכניסים לתוך החדר.
 
6.    צרו שוליים.  החיים של יזם עסוקים עד שיגעון.  צרו חיים בעלי שוליים.  בנו זמן פנוי, זמן משפחה לתוך השוליים של הקיום היום-יומי שלכם.  אני מבטיח לכם שתהיו יותר מאושרים.
 
7.    עבדו בלהט, לא בזעם.  כאשר יזם עושה דבר שהוא שונא לעשות, הוא נמצא בהתקף זעם – כלומר, הוא עושה דברים שמתישים את כוחותיו.  כאשר יזם עושה דברים שהוא אוהב לעשות, הוא נמצא בלהט.  הוא נרגש ומלא כוחות.  אם אתם חפצים בהרמוניה, נסו לעשות את הדברים שמלהיבים אתכם ולא אלא שגורמים לכם לאי-חשק מושלם.
 
האמת היא שכאשר תהיו בני 70, לא תייחלו לבלות יותר זמן במשרד.  לא צריך להיות מכור לעבודה כדי להצליח.  התמקדו ביצירת הרמוניה בחיים שלכם.  היו יצירתיים.  מצאו רעיונות שעובדים עבורכם ועבור צורת החיים שלכם.  פנו זמן והיו בעלי המצאה.  ההרמוניה נוצרת היכן שמחפשים אותה.         
 
דר' איוון מייזנר, המכונה "אבי הנטוורקינג המודרני" על-ידי CNN, הוא סופר שספריו מופיעים ברשימת רבי המכר של ה-New York Times.  הוא המייסד ומנהל החזון הראשי של BNI (www.BNI.com), ארגון הרישות העסקי הגדול בעולם.  ניתן לצפות בספרו
Networking Like a Pro ב-www.IvanMisner.com.  דר'  מייזנר הוא גם השותף הבכיר ב-Referral Institute, חברה בינלאומית להכשרה בתחום ההפניות (www.ReferralInstitute.com).
  

מאמרים

כל הזכויות שמורות. BNI 2011 © | תקנון - מדיניות לחברים