BNI ישראל
מפי המייסד
כללים, כללים, כללים בכל מקום
מאת: דר' איוון מייזנר וברנן סקנלון
תרגום לעברית: אדית לואבל – ברוש
 

לפעמים אני שומע אנשים שמדברים על כך של-BNI יש ה מ ו ן כללים.  אכן, יש לנו כללים.  אני מאמין שיש לנו את הכללים שאנו צריכים כדי להפעיל ארגון נטוורקינג בינלאומי מוצלח.  דרך אגב, מדיניות החברוּת ב-BNI בכללותה נוצרה ו/או אושרה ע"י "חבר היועצים הבינלאומי" שלנו המורכב מחברי BNI מכל העולם.  המדיניות למרכיביה וכל הקווים המנחים נוצרו ע"י חברים בארגון.

 

אני יכול להגיד לכם שקיום מפגש של אלפי יזמים על-בסיס שבועי בכל העולם הוא קצת כמו איסוף עדר של חתולים.  אנשי עסקים שונאים כללים.  אני מבין  זאת.  אבל הכללים משמשים למטרה מסוימת.  משחק הוקי בלי כללים הוא כמו אגרוף על הקרח.  BNI ללא כללים הוא כמו מועדון קפה מסביב לשולחנות.  הכללים קיימים כדי לתמוך בתהליך ובמבנה על-מנת לסייע לצוות להשיג את התוצאות אליהן הוא מכוון.

 

אם אתם רוצים להפעיל תוכנית שבועית מוצלחת בנטוורקינג, חייבת להיות שיטה מובנית בפעולה.  בספרי Masters of Success , ראיינו הרבה אנשים מוצלחים ביותר ואחד הנושאים שעלו שוב ושוב בדבריהם הוא שאנשים מוצלחים מכוננים שיטות כדי לסייע להם להשיג תוצאות.  BNI הינו "שיטה" שכאשר היא מופעלת בצורה נכונה מניבה תוצאות מדהימות.  היא  עושה זאת בזכות, ולא למרות, המבנה.

 

אני חושב שיישום הכללים שווה דיון מעמיק יותר.  אני מאמין שיש לנהוג לפי שיטה ותהליך מסוימים (כלומר, מדיניות), אבל אין אנו חייבים ליישם את המדיניות כמו פשיסטים!  ישנם אנשים שאולי חושבים שאני מתכוון לכך שלפעמים זה בסדר להעלים עין, אבל זאת לא כוונתי.  אני אומר שעלינו לנהוג בשיטת "אהבה קשוחה".

 

עלינו להיום אכפתיים, אבל באמת, לגבי הדרך בה אנו מיישמים את המבנה והשיטה שלנו.  עלינו לטפל באנשים יותר בדרכו של מנדלה (Mandela) מאשר של מוסוליני (Mussolini).  במקום להגיד לחבר (או חברה) בארגון: "את/ה עושה משהו רע ולכן נוציא אותך מהקבוצה", אני מציע שהנהגת הקבוצה תבהיר לחבר/ה שיש צורך בשינוי.  ואז יש לשאול את אותו חבר:/ה "איך אנו יכולים לסייע לך להשיג את המטרה?"  חשוב לגרום לחברים לקחת אחריות על מעשיהם בצורה אכפתית ותומכת.  אבל עליהם לקחת אחריות בכל מקרה.

 

מדוע לקבל בינוניות כאשר יש אפשרות להגיע למצוינות?  מצוינות היא אפשרות ב-BNI.  אנו יכולים להשיג את המצוינות הזו באמצעות אהבה קשוחה בתוך קבוצה.

 

דרך אגב, אם לדעתכם הנהגת הקבוצה שלכם היא יותר מדי קשוחה או רחמנית, התנדבו לשמש חלק מההנהגה.  להיות אכפתיים ולדרוש לקיחת אחריות הם מיומנויות שלוקח זמן לרכוש בצורה מושלמת.  עזרו להנהגת הקבוצה שלכם להיות כמה שהיא יכולה להיות טובה, ע"י כך שתתמכו בה, עשו מה שדרוש לעשות ו/או תתנדבו להשתתף ברמת ההנהגה.  מתן ביקורת ללא תמיכה זה דבר הורס.  מתן תמיכה ללא ביקורת זה דבר בונה.

 

יישום עקבי של המדיניות הוא חשוב ביותר.

השקיעו רגע בצפייה בסרטון הקצר מתוך TED בנושא שלהלן: הוגנות

הוא מצחיק ברמות ונוגע בדיוק בנקודות החשובות להמשך הדיון.

 

 

סרטון זה הוא דוגמא מצוינת לסיבה שבגללה יש ליישם מדיניות בצורה עקבית.  אנשים אמנם אינם קופי סבוס (קפוצ'ין), אבל לדעתי הם מגיבים לכללים שאינם עקביים באותה דרך – הם כועסים.  מאוד.

 

אם הקבוצה שלכם לא נצמדת לתוכנית, העצה שלי היא להתחיל מהתחלה.  תגידו את אשר על לבכם, תגידו לכולם שאתם מכירים בעובדה שהקבוצה לא נצמדה לשיטה ושזו אולי הסיבה לכך שהיא אינה משיגה את ההצלחה שהייתם רוצים להשיג.  תגידו להם שעל-מנת שהקבוצה תשיג את ההצלחה אליה אתם רוצים להגיע, אתם מתכוונים לשנות כיוון ולהיצמד לתהליך.   חשוב ביותר שתעשו זאת בגישה תומכת.  היו שם עבור אלה שצריכים ורוצים עזרה.  היעזרו בצוות השגרירים ומנהלי האזור כדי לסייע לכם לבצע את המעבר.  גם אם אתם נמצאים בקבוצה מוצלחת, השגרירים ומנהלי האזור יכולים לסייע לכם להפוך אותה למוצלחת עוד יותר.  ומעל הכול, השתמשו באכפתיות כדי לגרום לחברים להיות אחראיים למעשיהם באופן עקבי.

 

מדי פעם אני שומע שבארגון רישות עסקי אחר אומרים: "אנחנו BNI בלי הכללים".  אני מת על הארגונים האלה. 

הכללים, כאשר הם מיושמים מתוך אכפתיות ותמיכה, הם הסיבה להצלחה שלנו.  

מאמרים

כל הזכויות שמורות. BNI 2011 © | תקנון - מדיניות לחברים