BNI ישראל
מפי המייסד
איכות חייכם תלויה באנשים שאתם מכניסים "לחדר" שלכם
למי תרשו להיכנס לתוך "החדר" שלכם ואת מי תשאירו בלובי?
 
מאת דר' איוון מייזנר
תרגום: אדית לובל - ברוש
 
מה היה קורה לו חייתם את כל חייכם בתוך חדר אחד? כל מי שאתם רוצים להיות עמו בקשר במשך החיים נמצא בחדר הזה.  אתם משנים את החדר ללא הרף כדי לכלול את כל אחת ואחת מהאפשרויות החדשות שיתכן ותרצו שיהיו לכם במהלך חייכם.  אולם, לחדר מאפיין אחד מיוחד אשר לא ישתנה לעולם – יש לו רק דלת אחת.  זוהי דלת חד-כיוונית ועליה שלט שבו כתוב, "כניסה בלבד".
 
אין יציאה.
 
כל מי שנמצא בחדר שלכם נשאר בחדר שלכם.  כל מי שנכנס לחדרכם וכל מה שהם מביאים אתם אינם יכולים לעזוב – אף פעם.  הם יישארו בחדר שלכם, אתכם, לעולמים.  לו הדבר היה באמת כך, האם הייתם יותר בררנים לגבי האנשים שאתם מרשים להיכנס לתוך החדר שלכם?
 
כאשר שאלתי את השאלה הזאת, אנשים ענו בקול רם, "כן, הייתי הרבה יותר בררני!"
 
אם כן, איזה סוג של חדר יצרתם?  אם החיים שלכם מוקפים בדרמה, אז לאיזה אנשים הרשיתם להיכנס לתוך חייכם אשר יצרו את הדרמה?  אם יש לכם חיים מלאים בתוהו ובוהו, מי היה זה שהביא את התוהו ובוהו לתוך החדר?  האם יש אנשים קשוחים, כועסים, או רעילים בחדרכם?  אם כן, מי הרשה להם להיכנס?  האם החיים שלכם מרגישים לכם כמוטרפים ומורכבים?  האם יתכן שהרשיתם ליותר מדי אנשים (במיוחד האנשים הלא נכונים) להיכנס לחדר שלכם?
 
בנקודה הזאת בערך, רוב האנשים שקוראים מאמר זה חווים רגע של "וואו ".  אני יכול לדמיין את הגלגלים מסתובבים ואת השינוי בהבעת הפנים של האנשים תוך כדי שהם חושבים על סוג החדר בו הם חיים.  אישה אחת אותה שאלתי את השאלה הזאת ענתה, "חיי נראים כמו חדר ההמתנה במיון.  אני ממשיכה להרשות את הכניסה של מוכי אסון אחד אחרי השני!"
 
עצרו לרגע ושאלו, "מי נמצא בחדר שלי?"  בצעו ספירת מלאי מהירה.  שאלו את עצמכם כיצד החיים שלכם היו שונים לו ידעתם שכל אדם שאפשרתם לו להיכנס לחדר שלכם עלול להישאר שם לנצח.  ואז חשבו כיצד תחליטו, בראייה לעתיד, לאלו אנשים תרשו להיכנס לתוך החדר שלכם ואת מי תשאירו בלובי?
 
 את מי מכניס "השוער" שלכם?
 
האנשים שבתוך החדר שלכם משפיעים השפעה עמוקה על הדרך בה אתם רואים את עצמכם ואת החיים שלכם.  למעשה, זה לא כל-כך חשוב כיצד כל אחד מהאנשים האלה הגיע לחדר שלכם, מה בא אתו או איתה והאם אתם יכולים להוציא אותם החוצה.  יכול להיות שמצאתם אותם או שהם נדחפו פנימה.  יתכן שהם נמצאים בחדר שלכם כיוון שהם בני משפחה או בגלל שאתם חושבים שאתם זקוקים להם.
אם הם נמצאים בחדר שלכם, בצורה זו או אחרת, לנוכחותם השפעה גדולה על איכות החיים שלכם – לטוב ולרע.
 
בהמשך, אתם יכולים להיות ערניים וקשובים יותר לגבי מי דופק בדלת שלכם.  אתם יכולים ללמוד לנהל את מי ואת מה שכבר נמצאים בפנים.  אתם יכולים להציב קווים מנחים יותר טובים אשר יקבעו למי אתם מרשים להיכנס וגם כיצד לנהל את השהות שלהם ואת מה שהם הביאו אתם.
 
אולי לא תוכלו לזרוק החוצה לצמיתות אנשים או דברים שנמצאים כבר בחדר שלכם, אך אתם יכולים לשנות – באופן קבוע – את הדרך בה האנשים והדברים הללו שוהים בחלל שלכם.
 
איכות החיים שלכם היא השתקפות ישירה של מי שנמצא בחדר שלכם.  הדרך בה אתם מנהלים את בחירת האנשים שאתם מכניסים לתוך החדר שלכם, לתוך חייכם או לתוך רשת הקשרים שלכם היא חשובה ביותר. אז איך אתם בוחרים את מי להכניס פנימה?
 
התשובה נמצאת בשוער מטאפורי – או במודעות לערכים ולתשוקות שלכם.  האם אתם יודעים מהם?  במידה ולא, עליכם להשקיע זמן במחשבה על הערכים שחשובים לכם ועל סוג האנשים שאתם רוצים מסביב.  אין כניסה לאנשים שלא תואמים את הערכים האישיים שלכם.  שאלו את עצמכם, "האם יש אנשים קרובים אליי אשר לא חיים בהתאם לערכים שלי?  האם הייתי נותן להם להיכנס לו חשבתי על המושג הזה בטרם הרשיתי להם להתקרב אליי?"
 
מושג זה תואם בצורה מושלמת את בנייתה של רשת קשרים אישית חזקה.  האנשים שאנו מביאים קרוב אלינו צריכים להיות אנשים איתם אנו רוצים לעבוד.  עליהם להיות אנשים שחולקים עמנו את הערכים והתשוקות שלנו.  הבנת מושג פשוט זה עשויה לסייע לנו לבחור בין אנשים שלדעתנו הם בעלי כישורים מסוימים הדרושים לנו ובין ערכים שאנו רוצים לחקות.
 
אנחנו מעצבים את החדר בו אנחנו חיים.  אנו יכולים לעשות זאת באופן מודע או בצורה מקרית.  הבחירה היא שלנו.  "מי נמצא בחדר שלך?" עכשיו שאתם מכירים את המושג הזה – מה הייתם עושים אחרת בעתיד?  אשמח מאוד לשמוע את הרעיונות שלכם.
 
לקבלת עותק של "מהדורת BNI  של מי נמצא בחדר שלך" לחצו כאן.]     
 
דר' איוון מייזנר, המכונה "אבי הנטוורקינג המודרני" על-ידי CNN, הוא סופר שספריו מופיעים ברשימת רבי המכר של ה-New York Times.  הוא המייסד ויושב הראש של BNI (www.BNI.com), ארגון הרישות העסקי הגדול בעולם.  את סיפרו
Who’s in Your Room ניתן למצוא בחנות של BNI ב-
www.BNI.com.  דר'  מייזנר הוא גם שותף בכיר ב-Referral Institute, חברה בינלאומית להכשרה בתחום ההפניות.
 

מאמרים

כל הזכויות שמורות. BNI 2011 ©